Kvalitní strava a pití pro vaše děti


Ve Větrníčku je zajištěno plnohodnotné celodenní stravování. Děti se dle svých schopností podílí na prostírání stolů a servírování. Je pro ně připravena dopolední svačina, oběd (polévka a hlavní chod), odpolední svačina a při prodlouženém pobytu dítěte i druhá odpolední svačina. Samozřejmostí je celodenní plnohodnotný pitný režim, který není v žádném případě suplován várnicí s čajem, jak jej známe z dětství. Denně je k dispozici několik čerstvých nápojů (ovocné a bylinné čaje, voda, ovocné šťávy).

Stravné a objednávání obědů


Stravné není zahrnuto v ceně školkovného, platí se vždy dle skutečné docházky a je prováděno jeho měsíční zpětné vyúčtování (např: bude-li vaše dítě ve Větrníčku dvakrát týdně bude vám ke školkovnému na další měsíc doúčtována cena stravného dle docházky a dle skutečně odebrané stravy).

Strava pro dítě se objednává současně s docházkou do MŠ pro následující měsíc, a to nejpozději do 25. dne předchozího měsíce. Objednanou stravu pro dítě je možno zrušit na tel. č. do MŠ Větrníček 734 832 541 nejpozději den předem do 9 hodin ráno, pokud strava nebude včas odhlášena (v případě náhlého onemocnění dítěte) můžete si ji vyzvednout v dohodnutém čase vydávání obědů do vlastních odnosných nádob. Neodhlášené stravné vám bude bez ohledu na jeho čerpání účtováno.

Kolik stojí jídlo a kdo nám ho zajišťuje?


  • Přesnídávka: 25 Kč
  • Oběd: 59 Kč
  • Odpolední svačina: 25 Kč
  • Celodenní strava: 109 Kč

Stravu vaří a od 1. 9. 2017 do naší MŠ Větrníček dodává společnost Ekolandia o.p.s.. Složení stravy odpovídá vyhlášce MŠMT ČR o školním stravování a požadavkům na plnění spotřebního koše. Společným cílem MŠ Větrníček a společnosti Ekolandia je, aby pokrmy byly nejen zdravé, ale také výborně chutnaly. Stravovací zařízení vaří z čerstvých surovin, bez umělých dochucovadel a přemíry soli. Kromě tradičních surovin jsou zařazovány do jídelníčku i (ne)tradiční suroviny jako bulgur, pohanka, jáhly tak, aby strava byla pestrá.